X
BİZİ TAKİP EDİN
NE ARAMIŞTINIZ ?
DİLİ SEÇİNİZ.
TR
EN
EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Eskişehir Valiliği ve TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş Eskişehir Havacılık Kümelenmesi (ESAC) arasında “Yetkin İş Gücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi İşbirliği Protokolü” 15 Eylül 2015 tarihinde Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI)’nin Eskişehir kampüsünde düzenlenen törenle imzalandı.

TEI Genel Müdürü ve ESAC Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Faruk Akşit; kısa bir TEI ve ESAC tanıtımının ardından, imzalanacak protokolle teknik ve mesleki anadolu lisesi öğrencilerinin aldıkları mesleki eğitime ek olarak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, profesyoneller eşliğinde yönlendirilerek ülkemizin kalifiye teknik personel ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti. Bu sosyal sorumluk projesiyle TEI’nin başını çektiği Eskişehirli firmaların şehrimize karşı olan sorumluluklarını yerine getireceklerini düşündüğünü ifade etti.

TEI ve ESAC’a projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Eskişehir Valisi Sayın Güngör Azim Tuna, bölgemizde nitelikli mesleki ve teknik eğitim almış, kendini çağın gereklerine göre yenileyen işgücüne ihtiyaç duyulduğunu belirterek bu ihtiyaca cevap vereceğini ümit ettiği “Yetkin İş Gücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi”nin bu bakımdan birçok açıdan faydayı ve olumlu sonuçları da beraberinde getireceğini düşündüğünü aktardı.

Konuşmalarının ardından karşlıklı imzalanan protokolün ardından tören sona erdi.