X
BİZİ TAKİP EDİN
NE ARAMIŞTINIZ ?
DİLİ SEÇİNİZ.
TR
EN
Haberler
+
14
7
TEI MİLLİ ÜRÜNLERİNİ İNGİLTERE'DE SERGİLEYECEK
9 : 37

Türkiye’nin havacılık motorları  alanındaki lider firması TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., Londra’da düzenlenen ve dünyanın en önemli havacılık fuarlarından Farnborough Airshow’a özgün ürünleri ile katılıyor. 16 - 20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Farnborough Airshow’da TEI; ilk çift kademe turboşarjlı dizel havacılık motoru PD170’i, Türkiye’nin İlk Millî Turboşaft motoru olan TS1400’ün modelini ve katmanlı imalat teknolojisi ile TS1400 Turboşaft Motoru için imal ettiği parçaları sergileyecek. Stantta ayrıca, TEI’nin en büyük tedarikçisi olduğu, dünyanın en çok tercih edilen yeni nesil ticari motoru olan LEAP için, TEI tarafından üretilen 5 kademe blisk de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

Global sivil havacılığın %50’sinden fazlasına ürün ve hizmet sağlayan TEI, dünyanın dev firmalarının katıldığı Farnborough Airshow’a katılarak hem marka değerini pekiştirecek hem de ülkemizin savunma ve havacılık sanayiinde geldiği seviyeyi sektör oyuncularına gösterecek.

+
12
7
5. Geleneksel TEI Yaz Spor Okulu Tamamlandı
17 : 37

TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. tarafından, TEI çalışanlarının 6 - 14 yaş grubundaki çocuklarına yönelik düzenlenen TEI Yaz Spor Okulu, 12 Temmuz Perşembe günü yapılan törenle tamamlandı. Organizasyonda, 3 hafta süreyle, 229 çocuk; basketbol, voleybol, futbol, tenis, paten, binicilik ve yaratıcı drama olmak üzere 7 farklı branşta eğitim aldı.

Törende konuşan TEI İnsan Kaynakları Direktörü Yeliz Çetinkaya, yaz spor okulunun çocuklara sporu sevdirmek ve ilgi duydukları branşta kendilerini geliştirme fırsatı vermek amacıyla düzenlendiğini belirtti. 5.’si düzenlenen TEI Yaz Spor Okulu’nun her sene gelişerek devam ettiğini aktaran Çetinkaya, bu sene eklenen binicilik eğitiminin özellikle ilgi gördüğünü paylaştı ve bu etkinliğin bundan sonraki yıllarda da devam edeceğini müjdeledi.

TEI Üst Yönetimi, spor eğitmenleri, TEI çalışan ve ailelerinin katıldığı törende sertifikalarını alan genç sporcuların coşkusu görülmeye değerdi. Törende ayrıca tüm eğitmenlere plaket takdim edildi.

+
3
7
İTÜ HEDEF TAKIMININ BÜYÜK BAŞARISI
12 : 10

TEI'nin Altın Sponsor olarak destek verdiği İTÜ Hedef Takımı, Imeche UAS Challange yarışmasında 26 ekip arasından birinci olarak "Overall Grand Champion" ödülüne layık görüldü. Tüm ekibi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

+
3
7
TEI, ÇALIŞAN BAĞLILIĞI VE BAŞARI ÖDÜLÜ ALDI
10 : 7

TEI, AON Hewitt Türkiye tarafından her yıl düzenlenen Best Employers Ödül Töreni'nde, çalışanların değerlendirmeleri doğrultusunda verilen Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü'ne layık görüldük. Tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

+
3
7
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ
9 : 55

TEI'nin çevre politikası ve değerleri kapsamında, çevrenin korunması ve çevreye etkimiz ile ilgili farkındalığın artırılması amacıyla, TEI Fotoğraf Kulübü 5 Haziran Dünya Çevre Günü temalı fotoğraf sergisi düzenledi.

+
3
7
EN İYİ DOSTUN İŞ GÜVENLİĞİN OLSUN SLOGAN YARIŞMASI DÜZENLENDİ
9 : 51

"İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" etkinlikleri kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediğimiz slogan yarışmasında, “En iyi dostun, iş güvenliğin olsun” sloganı ile 1. olan çalışma arkadaşımız Ceyhan Özdamar'a ödülü, TEI Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Temel Kotil tarafından verildi

+
3
7
TEI, 2017 İHRACATIN ŞAMPİYONLARI İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ALDI
9 : 52

TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen 2017 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde, "Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatı" kategorisinde 2.'lik  ödülünü aldı.

+
29
6
5. Geleneksel TEI Yaz Spor Okulu Başladı
17 : 19

TEI çalışanlarının 6 - 14 yaş grubundaki çocuklarına yönelik düzenlenen TEI Yaz Spor Okulu, 28 Haziran Perşembe günü yapılan törenle başladı. Organizasyonda, 3 hafta süreyle, toplam 229 çocuk; basketbol, voleybol, futbol, tenis, paten, binicilik ve yaratıcı drama olmak üzere 7 farklı branşta eğitim alacak.

+
11
6
İHRACAT BAŞARI ÖDÜLÜ TEI'NİN
16 : 15

Havacılık motorlarında bir dünya markası olan TEI, 2017 yılında gerçekleştirdiği 268 Milyon Dolarlık ihracat rakamı ile savunma ve havacılık alanında en çok ihracat yapan firmalar arasında 2.’lik ödülünü aldı.

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar İhracatçıları Birliği (SSI)’nin 3 Nisan’da gerçekleştirilen, 2017 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni ve 2017 Yılı Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda, Savunma ve Havacılık alanında 2017 yılında en çok ihracat yapan firmalara ödülleri verildi.

Türkiye’nin lider uçak motoru parçası üretimi alanında ilk akla gelen şirket olan ve dünyadaki  savunma ve havacılık şirketleri arasında yükselişini sürdüren TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., elde etmiş olduğu ihracat rakamları ile Savunma ve Havacılık Sanayii dalında TUSAŞ’ın ardından 2. oldu. Ödülü, TEI Tasarım Mühendisliği Direktörü Ahmet Fındık, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel ile SSI Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş’ten aldı.

2017 yılında 268 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren TEI, sahip olduğu altyapı ve teknik kabiliyetle, ürettiği yüksek kaliteli ürün ve hizmetler ile uluslararası alanda tanınan ve tercih edilen lider firma olmayolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

+
26
1
TEI 33. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE ANNELERİ ZİYARET ETTİ
16 : 46

TEI 33. kuruluş yıl dönümünde, Eskişehir Devlet Hastanesi Kadın Doğum Kliniği’nde doğum yapan anneleri ziyaret etti.

TEI Sosyal Sorumluluk Grubu’nun ilk defa 2016 yılında organize ettiği ve artık geleneksel hale gelen etkinlikte, TEI’nin gönüllü kadın çalışanları ve TEI Sosyal Sorumluluk Grubu üyeleri, o gün doğum yapan 50 anneyi tek tek ziyaret ederek hediye ettikleri yeni doğan seti ile annelerin mutluluklarına ortak oldu.

 

+
18
9
TEI ÇALIŞANLARI GELENEKSEL AİLE PİKNİĞİNDE BULUŞTU
10 : 31

TEI çalışanları ve aileleri 11 Eylül Pazar günü, TEI Kampüsü’nde düzenlenen “Geleneksel TEI Aile Pikniği”nde bir araya geldi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, TEI’nin hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirterek tüm çalışanlara teşekkür etti. TEI Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve General Electric Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür’ü Canan Özsoy ise gerçekleştirilen başarılı çalışmalar için TEI çalışanlarına teşekkür etti ve bu başarıların devamının geleceğine inandığını belirtti. Konuşmaların ardından, Mayıs ayında 7 farklı branşta düzenlenen Geleneksel TEI Bahar Turnuvasında dereceye giren çalışanlar düzenlenen törenle kupalarını aldı. Yoğun bir katılımın olduğu etkinlik, çocuklara ve ailelere yönelik düzenlenen çeşitli aktivitelerin ardından son buldu.

+
3
4
MÜŞTEREK TAARRUZ UÇAĞI (JSF) PROJESİ
8 : 51

MÜŞTEREK TAARRUZ UÇAĞI (JSF) PROJESİ MOTOR NİHAİ MONTAJ HATTI KURULUMU, AKTİVASYONU VE 1NCİ HİBM K.LIĞI T-11 BREMZESİ MODİFİKASYON SAFHASI PROJESİNDE İMZALAR ATILDI

‘Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Projesi Motor Nihai Montaj Hattı Kurulumu, Aktivasyonu ve 1’nci HİBM K.lığı T-11 Bremzesi Modifikasyon Safhası Projesi’ imza töreni Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit’in katılımı ile 23 Mart 2017 tarihinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı SSİK toplantı salonunda gerçekleşti.

Motor Nihai Montaj / Test Hattı ve Avrupa Bölgesi Depo Seviyesi Bakım (DSB) Merkezi Kurulumu çalışmaları kapsamında tamamlanan planlama ve yönetim safhasını takiben imzalanan bu sözleşme ile, Tusas Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 1. HİBM T-11 Test Bremzesi Modifikasyonu ve Motor Nihai Montaj / Test (FACO) Hattının Kurulumu’nu üç yıllık bir proje takvimi içerisinde Eskişehir 1. HİBM K.’lığında gerçekleştirecek. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Uçak Daire Başkanlığı önderliğinde yürütülecek olan proje kapsamında gerçekleştirilecek kabiliyet kazanımı, sadece Türkiye envanterine girecek motorların montaj ve test işleri için olmayıp, aynı zamanda bölgesel motor bakım, onarım ve revizyon test iş kapsamları için 1. HİBM K.lığında bir tesis ve altyapının kurulumuna da hizmet edecek. 

Tüm zamanların en büyük savunma sistemleri tedarik projesi olarak nitelendirilen JSF projesi kapsamında, Tusas Motor Sanayii A.Ş. (TEI) ana yükleniciliği ve birden fazla yerli alt yüklenicinin görev almasıyla gerçekleştirilecek bu proje ile 1.HİBM K.’lığı, Avrupa bölgesindeki tüm kullanıcılara ait JSF uçaklarının motorlarına ağır bakım, onarım hizmeti vermek üzere kurulacak ilk merkez olacak.